KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Chvalkovice na Hané, PSČ 68323
pořádá
Autobusový zájezd
na 57. ročník pochodu Praha - Prčice
Kdy : sobota 18. května 2024
Odjezd : Chvalkovice na Hané - zastávka BUS - ve 3.30 hod.
ostatní zastávky: Ivanovice na Hané, Vyškov
Informace : pouze prvních xx přihlášených osob,
přihlášky u Drahoše Baláše nejpozději do 30. dubna 2024
Cena : bude upřesněna (cca xxx,- Kč)
Pravidla pochodu:
- Přihlásit se lze pouze na jednotlivých startech zakoupením vstupenky a vyplněním mapy pochodu úplnými a pravdivými požadovanými údaji potvrzenými vlastnoručním podpisem účastníka na mapě uvedeného.
- Startovné činí 40 Kč za každého účastníka. Jedinci s tělesnou výškou do 2,5 českého lokte (1 ČL = 0,594 m) a osoby starší 60 let platí snížené startovné 20 Kč.
- Každý se účastní na vlastní nebezpečí a případné potíže si musí vyřešit vlastními silami a prostředky. Trasu pochodu si účastník zvolí zejména po zvážení svého zdravotního stavu, sil a schopností.
- Trasy označené jako „Dětské“ jsou určeny výhradně pro děti do 15 let v doprovodu nejvýše 2 osob starších 15 let (rodiče). Trasy jsou dále přístupné pro osoby nad 60 let věku.
- Trasa označená jako "Vozíčkářská"je určena výhradně držitelům průkazů TP, ZTP a ZTP/P a jejich doprovodu.
- Trasa Karla Kulleho (70 km, start Praha – metro Háje) je určena pouze pro vyspělé a zdatné turisty starší 18 let.
- Jakékoliv případné pojištění si účastník sjednává výlučně sám na své náklady. Ze zaplaceného vstupného ani z účastenství v pochodu žádné zvláštní pojištění účastníkovi pochodu nevyplývá. Pořadatel nezajišťuje pojištění účastníků!
Povinnosti účastníka
- Seznámit se s Pravidly Pochodu a předepsaným způsobem vyplnit mapu pochodu před tím, než zahájí absolvování zvolené trasy. Správně vyplněná mapa pochodu je společně s předloženou vstupenkou průkazem účastníka pochodu.
- Dodržovat veškerá Pravidla pochodu, silničního provozu a dbát pokynů pořadatelů.
- Absolvovat celou zvolenou trasu a na všech příslušných kontrolách na trase si nechat potvrdit mapu, na základě čehož obdrží v cíli tradiční botičku.
- Chovat se ohleduplně na trase a v cíli pochodu vůči ostatním, přírodě a svému okolí, jinak se vystavuje postihu dle příslušných právních předpisů a mimo jiné bude povinen nahradit škodu, kterou svým jednáním způsobil.
- Dbát na svoji bezpečnost i bezpečnost ostatních, a to zejména na komunikacích a v blízkosti železničních tratí, které je krom nezbytného křížení s trasou pochodu zakázáno přecházet či po nich jít.
Informace jsou převzaty z www.praha-prcice.cz
Trasy
- jednotný cíl v době od 11.00 hod. do 20.00 hod.
70+ km - |
Trasa Karla Kulleho - Praha-Háje | ||||
start: | Praha - metro Háje | (04.50 - 06.30) | |||
1.punkt: | Týnec nad Sázavou | (zbývá 42km, | 08.30 - 12.30) | ||
2.punkt: | Neveklov | (zbývá 28km, | 09.30 - 15.00) | ||
3.punkt: | Kosova Hora | (zbývá 14km, | 11.00 - 18.00) | ||
42 km - |
Trasa Zdeňka Hájka - Týnec nad Sázavou | ||||
start: | infocentrum v hotelu Týnec | (07.30 - 09.15) | |||
1.punkt: | Neveklov | (zbývá 28km, | 09.30 - 15.00) | ||
2.punkt: | Kosova Hora | (zbývá 14km, | 11.00 - 18.00) | ||
50 km - |
Pikovice | ||||
start: | u lávky | (07.00 - 08.45) | |||
1.punkt: | Jablonná | (zbývá 34km, | 09.30 - 13.00) | ||
2.punkt: | Osečany | (zbývá 22km, | 11.00 - 15.30) | ||
3.punkt: | Kosova Hora | (zbývá 14km, | 11.00 - 18.00) | ||
48 km - |
Čerčany | ||||
start: | železniční stanice | (06.30 - 09.00) | |||
1.punkt: | Racek | (zbývá 42km, | 07.30 - 11.00) | ||
2.punkt: | Vrchotovy Janovice | (zbývá 22km, | 09.30 - 15.15) | ||
3.punkt: | Vojkov | (zbývá 15km, | 11.00 - 16.45) | ||
42 km - |
Benešov | ||||
start: | sokolovna u žel.stanice | (07.00 - 09.15) | |||
1.punkt: | u Semby | (zbývá 34km, | 08.00 - 11.30) | ||
2.punkt: | Vrchotovy Janovice | (zbývá 22km, | 09.30 - 15.15) | ||
3.punkt: | Vojkov | (zbývá 15km, | 11.00 - 16.45) | ||
35 km - |
Trasa Jardy Bursíka - Bystřice u Benešova | ||||
start: | Žnáměstí II. odboje | (07.30 - 10.15) | |||
1.punkt: | Vrchotovy Janovice | (zbývá 22km, | 09.30 - 15.15) | ||
2.punkt: | Vojkov | (zbývá 15km, | 11.00 - 16.45) | ||
35 km - |
Olbramovice | ||||
start: | železniční stanice | (07.15 - 10.30) | |||
1.punkt: | Bučina | (zbývá 21km, | 09.00 - 14.30) | ||
2.punkt: | přechod přes silnici | (zbývá 12km, | 10.15 - 16.30) | ||
23 km - |
"Dětská trasa Votice" | ||||
start: | náměstí Komenského | (07.30 - 11.00) | |||
1.punkt: | U Lysé | (zbývá 20km, | 08.00 - 12.00) | ||
2.punkt: | před Radíčí | (zbývá 6km, | 11.00 - 17.00) | ||
36 km - |
Trasa Vlasty Doležalové - Střezimíř | ||||
|
start: | železniční stanice | (06.45 - 10.30) | ||
1.punkt: | Bonkovice | (zbývá 29km, | 07.30 - 11.00) | ||
2.punkt: | Jistebnice hospoda | (zbývá 18,5km, | 10.00 - 15.00) | ||
3.punkt: | Nadějkov | (zbývá 13km, | 11.00 - 16.30) | ||
30 km - |
Tábor | ||||
start: | autobusové nádraží | (07.30 - 10.15) | |||
1.punkt: | Starý zámek | (zbývá 14km, | 09.30 - 15.00) | ||
2.punkt: | Říkov | (zbývá 6km, | 11.00 - 17.00) | ||
43 km - |
Tábor | ||||
start: | autobusové nádraží | (07.30 - 09.15) | |||
1.punkt: | Jistebnice hospoda | (zbývá 18,5km, | 10.00 - 15.00) | ||
2.punkt: | Nadějkov | (zbývá 13km, | 11.00 - 16.30) | ||
36 km - |
Mladá Vožice | ||||
start: | u autobus. nádraží | (07.15 - 09.15) | |||
1.punkt: | Bučina | (zbývá 21km, | 09.00 - 14.30) | ||
2.punkt: | přechod přes silnici | (zbývá 12km, | 10.15 - 16.30) | ||
32 km - |
Robinova trasa - Sedlčany | ||||
start: | Gymnazium GaSOŠE Sedlčany | (07.00 - 11.15) | |||
1.punkt: | Poušť sv. Marka | (zbývá 22km, | 08.30 - 12.30) | ||
2.punkt: | Skuhrov | (zbývá 15,5km, | 09.30 - 13.30) | ||
3.punkt: | Zadní Boudy | (zbývá 6km, | 11.00 - 17.30) | ||
31 km - |
Milevsko | ||||
start: | Dům kultury | (07.30 - 10.00) | |||
1.punkt: | Přeštěnice | (zbývá 21km, | 09.00 - 12.30) | ||
2.punkt: | Nadějkov | (zbývá 13km, | 11.00 - 16.30) | ||
40 km - |
Milevsko | ||||
start: | Dům kultury | (07.00 - 09.00 ) | |||
1.punkt: | Obděnice | (zbývá 19km, | 09.30 - 15.00) | ||
2.punkt: | Zadní Boudy | (zbývá 6km, | 11.00 - 17.30) | ||
30 km - |
Petrovice (u Sedlčan) | ||||
start: | hřiště SK Petrovice | (07.30 - 10.30) | |||
1.punkt: | rozhl. Kuníček | (zbývá 27km, | 08.00 - 11.30) | ||
2.punkt: | Obděnice | (zbývá 19km, | 09.30 - 15.00) | ||
3.punkt: | Zadní Boudy | (zbývá 6km, | 11.00 - 17.30) | ||
13 km - |
"vozíčkářská trasa Miličín" | ||||
start: | parkoviště u motorestu | (09.00 - 10.00) | |||
1.punkt: | Červený Újezd | (zbývá 6,8km, | 11.00 - 13.30) | ||
74 km - |
Cyklo Praha | ||||
start: | Háje, komunitní centrum | (08.30 - 09.30) | |||
66 km - |
Cyklo Milevsko | ||||
start: | Dům kultury | (09.00 - 10.00) | |||
74 km - |
Cyklo Tábor | ||||
start: | autobusové nádraží | (09.00 -10.30) | |||
61 km - |
Dětské cyklo Tábor | ||||
start: | autobusové nádraží | (09.00 -10.30) | |||
poznámka: | dětská trasa | ||||
|
Všechny cyklotrasy (kromě Prahy) jsou okružní.